Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij

Strona główna» Aktualności

Otwieramy drzwi Walerii - 23-25 września 2016 r.

data wytworzenia: wtorek, 20 września 2016,
data aktualizacji: sobota, 24 września 2016

Stowarzyszenie Razem dla Milanówka w dniach 23-24-25 września 2016 r. zaprasza na kolejne atrakcje w pracowni Jana Szczepkowskiego w Willi „Waleria” przy ul. Spacerowej 20 w Milanówku.

Minęło dziewięć lat od dnia, w którym Gmina Milanówek kupiła zabytkową willę u zbiegu ulic Spacerowej i Krasińskiego, należącą do rodziny Morozowiczów i Szczepkowskich. Projekt Stowarzyszenia Razem dla Milanówka „Otwieramy drzwi Walerii” jest częścią dużego przedsięwzięcia „Centrum Środowisk Twórczych Willa Waleria”, który ma na celu otwarcie niszczejącego od lat zabytku dla mieszkańców Milanówka oraz utrwalenie postrzegania go jako przestrzeni publicznej, związanej z twórczą pracą, ze sztuką i środowiskami artystycznymi, prezentacją twórczości artystów związanych z Podwarszawskim Trójmiastem Ogrodów (Brwinów, Milanówek i Podkowa Leśna), wywołanie dyskusji na temat funkcjonowania Willi „Waleria” w przestrzeni publicznej oraz powołanie Muzeum Jana Szczepkowskiego z ekspozycją rzeźb lub udostępnienie zbioru rzeźb jako ekspozycji.

W trakcie tegorocznego Festiwalu Otwarte Ogrody udało się otworzyć ogród „Walerii” i zorganizować w nim zbiorową wystawę siedemnastu artystów oraz dwa koncerty. Po długich staraniach Stowarzyszenie Razem dla Milanówka w porozumieniu z władzami Milanówka otworzyło pracownię Jana Szczepkowskiego, organizując w niej w ubiegły weekend poplenerową wystawę batików i godzinny pokaz serigrafii „Dziewczyny na statku” Jerzego Nowosielskiego. Wydarzenie to wpisane było do programu Europejskich Dni Dziedzictwa i rozpoczęło realizację projektu „Otwieramy drzwi Walerii”.

W programie:

 • Wernisaż wystawy fotografii Jana Bebela „Jazz Live!” – 23 września 2016 r. (piątek), godz. 19.00
  Na wystawie pokazane zostaną fotografie portretowe światowych gwiazd jazzu i wspaniałych polskich jazzmanów. Głównym zainteresowaniem Jana Bebela jest właśnie fotografia o tematyce muzycznej. Startując w 33 konkursach w kraju i za granicą zdobył 33 nagrody i wyróżnienia. Jako jedyny Polak zdobył najbardziej prestiżową nagrodę w dziedzinie fotografii muzycznej "Diamond Awards" w Antwerpii w 1989 roku. Zdjęcia Jana Bebela: http://jazzforum.com.pl/main/galeria/jan-bebel-portfolio. Wystawa będzie dostępna w dniach 24-25 września w godz. 12.00-19.00. Wstęp wolny.

 • „Wokół jednego dzieła sztuki. Nie tylko w Pałacu na Wodzie” – 24 września 2016 r. (sobota), godz. 18.00-19.00
  „Wokół jednego dzieła sztuki" to cykl mini wystaw, z których każda organizowana będzie dla zaprezentowania tylko jednego eksponatu – jednego, lecz bardzo wyjątkowego, a na dodatek pochodzącego z kolekcji prywatnych, więc niedostępnego. W tę sobotę pokażemy wyjątkowe, na skalę europejską dzieło sztuki użytkowej. Wstęp wolny.

 • Koncert: Ida Zalewska & Kuba Płużek – „Blues & Jazz” – 25 września 2016 r. (niedziela), godz. 18.00
  W trakcie koncertu usłyszymy nastrojowe jazzowe i energetyczne bluesowe ballady oraz utwory z nowej płyty "Storytelling". Ida Zalewska, jako wokalistka, autorka tekstów i muzyki, konsekwentnie podąża obraną drogą a jej rozwój można docenić słuchając kolejnych płyt: funkowo-soulowej „The Best Of” z 2010 roku, klasycznie jazzowej „As Sung by Billie Holiday” z 2012 roku i najnowszej, autorskiej „Storrytelling”, z lutego tego roku. Ida występowała na wielu festiwalach bluesowych i jazzowych w Polsce: Rawa Blues, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Jimiway, Green Town of Jazz, Jazz w Ruinach, Tarnogórskie spotkania jazzowe, Jazzbląg (gdzie miała zaszczyt wystąpić w zespole Janusza Muniaka). Utwory z płyt Idy grane były przez: Radio Dla Ciebie, Radio Pin, Polskie Radio PR3, Radio Jazz i wiele innych. Zespół z którym tworzy, nagrywa i występuje to: Jakub Płużek, Szymon Mika, Jakub Dworak, Damian Niewiński. Na niedzielnym koncercie Ida Zalewska wystąpi w duecie z Kubą Płużkiem. Kuba Płużek, to fenomenalny pianista i kompozytor. Autor debiutu roku „First Album” wg Gazety Wyborczej i Jazz Forum. Finalista Montreux Piano Competiton, nominowany do Fryderyka jako Jazzowy Debiut Roku 2014.
  Przed i po koncercie będzie można kupić płytę "Storytelling". Wstęp wolny. Oto adresy stron artystów:

Serdecznie zapraszamy!

Stowarzyszenie Razem dla Milanówka
Centrum Środowisk Twórczych Willa „Waleria”

Więcej informacji:

Zobacz również:

Konkursowy projekt Stowarzyszenia Razem dla Milanówka pt. „Otwieramy drzwi Walerii”, otrzymał dofinansowanie od Stowarzyszenia Europa i My działającego we współpracy z akademią Filantropii w Polsce w ramach programu „Działaj Lokalnie” Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności.

« Wróć do listy aktualności