Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij

Strona główna» Aktualności

"Tam" - wystawa prac Katarzyny i Piotra Borkowski

data wytworzenia: czwartek, 19 października 2017,
data aktualizacji: czwartek, 19 października 2017

"TAM" - miejsce , gdzie kierujesz wzrok. Wskazanie przeszłości, przyszłości, zdarzeń, snów, osób i przedmiotów. Najczęściej używane słowo na wystawach.

21-22 października 2017 r. Willa „Waleria”, ul. Spacerowa 20, Milanówek.

Wernisaż wystawy odbędzie się w dniu 21 października o godz. 18.00, wystawa dostępna w godz. 12.00 – 18.00.

Katarzyna i Piotr Borkowscy są małżeństwem od 17 lat. Oboje poświęcają wolny od pracy zawodowej czas swojej pasji: Katarzyna - malarstwu, Piotr –fotografii.

Piotr Borkowski – Hobbysta – pasjonat. Fotografuje od nastoletnich lat życia. Jego pierwszym aparatem fotograficznym był analogowy „Ami”. Po dziadku Tadeuszu odziedziczył dwa aparaty „Kiev” i „Contax” z zestawem obiektywów Carl Zeiss. W fotografii portretowej poszukuje piękna i światła, zatrzymuje czas w kadrach życia rodzinnego. Jest słuchaczem wykładów fotografii w Ognisku Plastycznym im. Jana Skotnickiego w Grodzisku Mazowieckim. Swoje prace prezentował na wystawie fotografii w Głównej Bibliotece Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie oraz na wystawie zbiorowej w Domu Rzemiosła w Grodzisku Mazowieckim. Wykonywał zdjęcia do kalendarza firmy „Mätsa” w 2014 roku.

Katarzyna Borkowska – artysta plastyk. Na wystawie prezentuje ostatnie obrazy inspirowane snami, obrazem uczuć, które mają duży wpływ na kształt twórczości. Prezentuje także prace ceramiczne oraz oryginalne świeczniki, powstałe z bezużytecznych, starych desek. Autorka czerpie radość z ciągłego odkrywania nowych dróg przekazu, stąd bierze się różnorodność technik malarskich oraz jedynego w swym rodzaju rękodzieła. Brała udział w wystawach Festiwalu Otwarte Ogrody w Podkowie Leśnej i w Milanówku, w wystawie indywidualnej w Galerii „Matulka” w Milanówku, w Głównej Bibliotece Wojskowej Akademii Technicznej, w Domach Kultury w Józefowie oraz Piastowie, wystawie zbiorowej w Willi „Waleria” w Milanówku, będącej inicjatywą Centrum Środowisk Twórczych oraz w poplenerowej wystawie w Galerii „PeKaP” w Wyszkowie. Tak jak mąż, jest wychowankiem Ogniska Plastycznego im. J. Skotnickiego w Grodzisku Mazowieckim.

Organizatorzy:
Stowarzyszenie Razem dla Milanówka
Centrum Środowisk Twórczych Willa Waleria

« Wróć do listy aktualności