Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij

Strona główna» Aktualności

"Pomniki Chopina"

data wytworzenia: wtorek, 14 listopada 2017,
data aktualizacji: środa, 15 listopada 2017

Miejska Biblioteka Publiczna w Milanówku zaprasza na spotkanie z autorami książki ”Pomniki Chopina” - 19 listopada br. o godz. 17.00.

Spotkanie odbędzie się w Sali Konferencyjnej UMM, przy ul. Spacerowej 4. Poprzedzi je recital chopinowski w wykonaniu młodego pianisty Tomasza Zająca, stypendysty Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.                                                            

W październiku nakładem wydawnictwa Salix alba ukazała się książka pod tytułem „Pomniki Chopina”. Autorami publikacji jest dwoje badaczy Irena-Grzesiuk-Olszewska i Andrzej K.Olszewski. Książka przedstawia pond 30 rzeźb pomnikowych rozproszonych po całym świecie dedykowanych Fryderykowi Chopinowi. Wśród nich, obok rzeźb z Szanghaju, Paryża czy Łazienek Królewskich znalazło się również popiersie kompozytora znajdujące się na terenie parafii św. Jadwigi Śląskiej w Milanówku. 

Publikację wstępem opatrzył prof. dr hab. Jakub Lewicki, Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków a wydanie wsparły miasta: Milanówek i Podkowa Leśna.

Program recitalu chopinowskiego:

- Mazurek B-dur op. 7 nr 1

- Nokturn Des-dur op. 27 nr 2

- Walc As-dur op. 69 nr 1 L'Adieu

- Andante Spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22

Wstęp na recital i spotkanie autorskie jest wolny.

Serdecznie zapraszamy!


« Wróć do listy aktualności