Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  Aktualności»  Kalendarz wydarzeń

Wydarzenia

Wystawa "Realna i nerealna rzeczywistość" Piotra Promieńskiego

04.11.2017, Willa "Waleria", ul. Spacerowa 20 18:00, Kultura - Wystawa

Stowarzyszenie Razem dla Milanówka oraz Centrum Środowisk Twórczych Willa Waleria serdecznie zapraszają do pracowni Jana Szczepkowskiego w Willi „Waleria” przy ul. Spacerowej 20 w Milanówku na wystawę ilustracji, rysunków satyrycznych i malarstwa Piotra Promińskiego „REALNA I NIEREALNA RZECZYWISTOŚĆ”.

Wernisaż wystawy odbędzie się w dniu 4 listopada 2017 r. o godz. 18.00.

Wystawa będzie dostępna 4-5 listopada w godz. 12.00 – 18.00.

Piotr Promiński o sobie:

Piotr Promiński (1968) - Mąż Kingi, ojciec Klary, Maksymiliana i Franciszka.

Dawniej: uczenie dzieci plastyki, projektowanie ładnych wzorków na porcelanę, rysowanie ilustracji militarnych, fantastycznych, bajkowych, realistycznych i wszelkich innych...

W międzyczasie: studia filozoficzne na Uniwersytecie Warszawskim (praca dyplomowa: "Pojęcie duchowości u Wasyla Kandyńskiego"). Fascynacja Bierdiajewem, Kantem, Lemem, Dickiem, Lynchem, literaturą SF i systemem ekonomicznym Clifforda Douglasa.

Wciąż: rysowanie portretów, szybko i dużo, głównie dzieci (dzieci lepiej pozują niż dorośli, bo się nie wiercą :)

Współpraca z wydawnictwami: Altair, Bellona, Taktyka i Strategia, Mirage Hobby, Fronda, Egmont. W latach 2009/2012 praca w kwartalniku Fronda jako ilustrator. Autor wielu okładek. Współpraca z pismem Komiks i My. Autor komiksu "Stacja kontroli dusz" (rysunki i scenariusz), mrocznej, metafizycznej i zawiłej opowieści o śmierci i życiu.

Obecnie: tworzenie w agencji reklamowej grafik użytkowych, opakowań, plakatów, znaków graficznych. Po godzinach (nocami): rysowanie i malowanie (z głowy lub z natury), malowanie kopii, oraz wykonywanie rysunków satyrycznych na tę wystawę.

« wróć do listy wydarzeń


Wersja do druku