Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  Aktualności»  Kalendarz wydarzeń

Wydarzenia

"Pomniki Chopina"

19.11.2017, Sala konferencyjna Urzędu Miasta Milanówka, ul. Spacerowa 4 17:00, Kultura - Koncert

Miejska Biblioteka Publiczna w Milanówku zaprasza na spotkanie z autorami książki ”Pomniki Chopina” - 19 listopada br. o godz. 17.00.

Spotkanie odbędzie się w Sali Konferencyjnej UMM, przy ul. Spacerowej 4. Poprzedzi je recital chopinowski w wykonaniu młodego pianisty Tomasza Zająca, stypendysty Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W październiku nakładem wydawnictwa Salix alba ukazała się książka pod tytułem „Pomniki Chopina”. Autorami publikacji jest dwoje badaczy Irena-Grzesiuk-Olszewska i Andrzej K.Olszewski. Książka przedstawia pond 30 rzeźb pomnikowych rozproszonych po całym świecie dedykowanych Fryderykowi Chopinowi. Wśród nich, obok rzeźb z Szanghaju, Paryża czy Łazienek Królewskich znalazło się również popiersie kompozytora znajdujące się na terenie parafii św. Jadwigi Śląskiej w Milanówku.

Publikację wstępem opatrzył wstępem opatrzył prof. dr hab. Jakub Lewicki, Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków a wydanie wsparły miasta: Milanówek i Podkowa Leśna.

Program recitalu chopinowskiego:

- Mazurek B-dur op. 7 nr 1

- Nokturn Des-dur op. 27 nr 2

- Walc As-dur op. 69 nr 1 L'Adieu

- Andante Spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22

Wstęp na recital i spotkanie autorskie jest wolny.

Serdecznie zapraszamy!


« wróć do listy wydarzeń


Wersja do druku