Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij

Milanowska delegacja z wizytą w Welzheim

W dniach 13-14 października br. delegacja władz Miasta w składzie: Jerzy Wysocki – Burmistrz Miasta Milanówka, Anna Zajączkowska – Sekretarz Miasta, Hanna Młynarska, Małgorzata Trębińska - Radne Miasta Milanówka oraz Aneta Majak pełniąca obowiązki Dyrektora Milanowskiego Centrum Kultury wraz z reprezentacją Milanowskich Artystów odwiedziła nasze partnerskie miasto Welzheim w Niemczech.

Pierwszego dnia wizyty zaproszono delegację do zwiedzania zamku w  Ludwigsburgu i  Bluhendem Barok. Grupa artystów odwiedziła atelier artystki Elli- Christiny Hahn w Ebni. Wieczór uświetnił wernisaż wystawy zbiorowej w „Kunst & HANDWERK”. Wystawiano  prace twórców z Welzheim oraz Milanowskich artystów. Swoje wybrane dzieła przedstawili m.in.: Barbara Matuszewska- Berg (malarstwo) Sylwia Sikora – Tyszka (malarstwo), Włodzimierz Starościak (malarstwo), Jan Bebel (fotografia) Małgorzata Budziszewska (ceramika), Danuta Borys (ceramika, malarstwo na szkle). Wernisaż dopełnił krótki koncert pianisty Michała Brulińskiego, który miał być wstępem do poranku fortepianowego z kolejnego dnia pobytu. Oprócz prac twórców Milanówek przedstawił mieszkańcom Welzheim postać rzeźbiarza Jana Szczepkowskiego wykorzystując fotografie jego dzieł oraz biografię. Spotkanie było dowodem na to, że sztuka potrafi nie tylko wzbudzać i przekazywać emocje, ale także łączy i nakłania do wspólnych refleksji.

Kolejnymi punktami programu wizyty było zwiedzanie przebudowanego ostatnio przedszkola oraz lokalnego muzeum.

Michał Bruliński wystąpił w Welzheim kolejnego dnia pobytu podczas poranku fortepianowego w auli LIMES-Gymnasium Welzheim. Dał wspaniały koncert utworów Ludwiga van Beethovena oraz Fryderyka Chopina. Atmosfera jaką udało się stworzyć podczas koncertu była początkiem do rozmów z pianistą o muzyce i jego dorobku. Gośćmi podczas koncertu byli wszyscy uczestnicy wyjazdu, gospodarze i mieszkańcy miasta.

Pobyt w Welzheim był okazją do spotkań roboczych z przedstawicielami miasta partnerskiego, wymiany doświadczeń i omówienia planów współpracy na przyszłość.

Informacja prasowa Welzheimer Zeitung str 1 (pdf)

Informacja prasowa Welzheimer Zeitung str 2 (pdf)

Galeria zdjęć


Wersja do druku