Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij

Barbara Kaszycka

Od ukończenia studiów medycznych przez całe życie zawodowe pracowała jako lekarz pediatra w przychodniach i poradniach w Milanówku.
Pracowała również w szpitalu położniczym na Kaprysie i w żłobku  ZJN „Milanówek”.

Po śmierci ks. Popiełuszki, w kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu w Warszawie pełniła zainicjowane przez opozycję całodobowe dyżury przy przyjmowaniu i dystrybucji zagranicznych darów i leków w ramach grupy milanowsko-grodziskiej porządkowych służb kościelnych.

Działała w Sekcji Charytatywnej przy Komitecie Obywatelskim. Od 1989 roku wraz ze współpracownikami z Sekcji prowadzi Sklepik Charytatywny, najpierw w barakach przy ulicy Kościuszki 32 (rozebranych w 1996 roku), później w obiekcie ZOZ-u przy ulicy Warszawskiej 14, a obecnie w lokalu udostępnionym przez „Jedwab Polski” sp. z o.o. przy ulicy Brzozowej 1. Dochody z działalności sklepiku (przede wszystkim sprzedaż ubrań i obuwia za symboliczną złotówkę) są przeznaczane na dofinansowanie obiadów w milanowskich szkołach.

Pod koniec 2004 roku z grupą współpracowników z Sekcji Charytatywnej założyła „Stowarzyszenie Dobroczynne”.
Należy do Towarzystwa Miłośników Milanówka, działa w chórze kościelnym Cantabile przy parafii Świętej Jadwigi w Milanówku.

W 2005 roku kapituła nagrody postanowiła uhonorować Panią Barbarę Kaszycką statuetką Milanowskiego Liścia Dębu za działalność społeczną na rzecz miasta Milanówek.


Wersja do druku