Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij

Krzysztof Filipiak

W szkole nr 3, w honorowych gablotach, błyszczą puchary, medale, dyplomy. Są to głównie trofea związane z sukcesami w łyżwiarstwie szybkim. Trofea związane z karierą sportowca i społecznika.

Karierą – można powiedzieć klasyczną, bo od uprawiania sportu łyżwiarskiego w Zniczu Pruszków do pracy nauczycielskiej i trenerskiej, zorganizowania w 1996 r. Uczniowskiego Klubu Sportowego „3” Milanówek.

Ale to nie jest kariera klasyczna. Trwa już 23 lata, a wszystko co z nią związane nie jest już klasyką – jest fenomenem. Bo w ciągu tych lat wychowankowie Pana Krzysztofa Filipiaka – milanowscy łyżwiarze szybcy – zdobywali medale i bili rekordy kraju na zawodach ogólnopolskich, Mistrzostwach Polski, Europy i Świata, a także na Mistrzostwach Europy Dzieci. Luiza Złotkowska, Sławomir Chmura (Punkty w PŚ), Rafał Grabkowski, Stefan Warachowski, Radosław Grzywacz, Arkadiusz Ciborowski, Robert Rasztawicki, Hubert Donat, Artur Niedziński, Arkadiusz Perzyński, Kamil Majewski, Monika i Marta Skonieczne. 74 medale zdobył Mlanówek! – To mówi za siebie.

Był również założycielem Klubu Sportowego „Milan”. Walczył o boisko i tor wrotkarski przy ul. Wójtowskiej, halę sportową przy ul. Żabie Oczko. Od wielu lat walczy o tor lodowy w Milanówku.

W 2006 roku został uhonorowany statuetką Milanowskiego Liścia Dębu za krzewienie kultury fizycznej i sportu oraz promocję Milanówka.


Wersja do druku