Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij

Strona główna» Aktualności

Konkurs dla mieszkańców Milanówka

data wytworzenia: piątek, 22 grudnia 2017,
data aktualizacji: piątek, 29 grudnia 2017

Szanowni Mieszkańcy Milanówka, w związku z nadchodzącymi zmianami w przestrzeni publicznej naszego miasta, Urząd Miasta Milanówka przygotowuje konkurs urbanistyczny.

Zaproszeni do niego urbaniści, architekci i architekci krajobrazu będą musieli zmierzyć się z zadaniami projektowymi dotyczącymi ważnych fragmentów przestrzeni Milanówka.

Na załączonej mapce zaznaczono obszary, dla których mają powstać konkursowe projekty.

Założenia konkursowe przewidują, że otoczenie budynku Urzędu Miasta stanie się otwartą przestrzenią publiczną. Ulice łączące teren Urzędu z dworcem PKP wraz z przylegającymi do nich skwerami zostaną przekształcone w miejsca przyjazne dla wszystkich mieszkańców, niezależnie od wieku i upodobań. Przy stacji WKD powstanie na nowo urządzona przestrzeń pełniąca funkcję lokalnego centrum, a atrakcyjnie zaaranżowana ulica Grudowska połączy je z centrum miasta. Zaprojektowane w wyniku konkursu ulice i skwery staną się wzorcowymi rozwiązaniami dla kolejnych przestrzeni, które w przyszłości będą stopniowo modernizowane.

Nikt nie zna lepiej potrzeb przestrzeni publicznej niż mieszkańcy i tyko oni są w stanie docenić jej atuty i wychwycić wszystkie wady. Dlatego też organizatorzy konkursu potrzebują wsparcia mieszkańców w precyzowaniu konkretnych zadań projektowych, aby trafnie wyznaczyć cele i zadania uczestnikom konkursu.

W ramach prac przygotowawczych do konkursu każdy mieszkaniec może wskazać te elementy przestrzeni publicznych, które:

- szczególnie ceni i chciałby zachować

- szczególnie mu doskwierają i liczy, że wkrótce znikną

- są szczególnie pożądane, a w Milanówku ich brakuje.

Każdy mieszkaniec Milanówka może zgłosić swoje postulaty i w ten sposób podpowiedzieć projektantom, jakie zmiany są szczególnie oczekiwane.

Gorąco zachęcamy wszystkich mieszkańców do wyrażania opinii. Nie wszystkie marzenia można spełnić, ale nie wolno przestawać marzyć i dążyć do realizacji swoich marzeń. Dajmy naszym marzeniom szansę realizacji!

Na adres: przestrzeniepubliczne@milanowek.pl do dnia 5 stycznia 2018 orku  można przesyłać swoje propozycje, które będą wskazaniami dla uczestników konkursu.

« Wróć do listy aktualności