Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij

Wymiana kulturalna Wezheim-Milanówek, październik 2013 r.

W czerwcu br., podczas Festiwalu Otwarte Ogrody gościliśmy oficjalną delegację z naszego partnerskiego miasta Welzheim. Ustaliliśmy wówczas pierwszą odsłonę wspólnego kulturalnego programu. Było wiele wizji, pomysłów i pracy nad organizacją wydarzenia. Do samego końca koordynacja opierała się głównie na wymianie wiadomości mailowych. Obie strony po prostu musiały sobie zaufać.

na zdj. Michał Bruliński (pianino) i Urban Polley (skrzypce)

Mieszkańcy Welzheim przyjechali do Milanówka 10 października. Program pobytu był bardzo napięty. 35 osobowa grupa przez 3 dni zwiedzała Milanówek i okolice, Żelazową Wolę, Warszawę. Za najważniejszy cel wycieczki postawiono jednak realizację programu kulturalnego. 13 października w Teatrze Letnim odbył się wspaniały koncert artystów z Welzheim i Milanówka. „To była zdecydowanie udana próba generalna” mówili reprezentanci grupy niemieckiej. Projekt wymiany kulturalnej miał swoją inaugurację w Milanówku i z pewnością będzie kontynuowany. Na scenie Milanowskiego Centrum Kultury wystąpili w dwóch częściach koncertu: 8-letni pianista Vitus Polley, 12 letni skrzypek Urban Polley, Michał Bruliński- pianista, Melina Richter grająca na ksylofonie, Ulla Keller – sopran, Gunther Hahn – saksofon, Dominika Tomaszewska (śpiew) solo i w duecie z Dariuszem Biernackim oraz Bartosz Biniszewski (gitara elektryczna) i Patryk Kocielniak (śpiew, gitara). Koncert odbył się w niezwykle przyjaznej atmosferze. Współpraca była doskonała, a mieszkańcy na widowni dopisali.

Zależy nam by partnerstwo nadal opierało się na wymianie kulturalnej. Takie koncerty artystów będą powtarzane, dzięki nim wymieniamy się doświadczeniami i  różnymi spojrzeniami na kulturę. Podziękowania za zaangażowanie w organizację wymiany, kieruję do Panów Michała Brulińskiego i Dariusza Biernackiego. Za oprowadzanie gości po naszym mieście dziękuję Panom Włodzimierzowi Starościakowi i Mariuszowi Koszucie.

Aneta Majak

Dyrektor Milanowskiego Centrum Kultury


Wersja do druku