Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij

Interreg Europa

Tytuł projektu: DEvelopment of sustainable MObility management in European Cities

Wnioskodawca: Region Aufbauwerk Leipzig GmbH (Niemcy)

Partnerzy: Gmina Milanówek, Statutowe miasto Liberec (Czechy), Miasto Lipsk (Niemcy), FAMCP Federacja Gmin, Regionów i Prowincji Aragonia (Hiszpania), Gmina Genua (Włochy)

Całkowita wartość projektu: 1 576 278,00 Euro

Wysokość dofinansowania: 224 900,00 Euro

Wkład własny: 33 735,00 Euro

Okres realizacji: 1.01.2017-31.12.2021

Cel projektu: promowanie niskoemisyjnego transportu w miastach poprzez analizę, wymianę i rozpowszechnianie dobrych praktyk w zakresie zmiany zachowań w odniesieniu do instrumentów polityki w ramach zarządzania mobilnością miejską dążącej do redukcji samochodów i transportu publicznego na rzecz alternatywnych form – chodzenia czy jazdy na rowerze.

Zakres projektu obejmuje m.in.: organizację spotkań międzynarodowych, międzyregionalnych, lokalnych na każdym poziomie uwzgledniających obecność interesariuszy, organizację wydarzeń promocyjnych upowszechniających wiedzę o projekcie.

Partnerzy, pochodzący z 6 różnych krajów (Niemcy, Hiszpania, Słowenia, Czechy, Włochy, Polska) przez cały okres realizacji projektu będą wymieniać swoje doświadczenia w celu poprawy swoich programów politycznych/strategii, które docelowo pomogą usprawnić zarządzanie mobilnością. Efektem projektu będzie podręcznik dobrych praktyk, przyczyniających się do zapewnienia przyjaznego dla środowiska transportu i ograniczenia zużycia CO2 oraz wykorzystujących różnorodne rozwiązania mobilnosciowe (połączenie różnych rodzajów transportu m.in. ekologicznego, takich jak transport publiczny, jazda na rowerze, ruch pieszy).


Wersja do druku