Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij

Strona główna» Aktualności

Jeździeckie sukcesy reprezentanta Milanówka

data wytworzenia: piątek, 7 lipca 2017,
data aktualizacji: piątek, 7 lipca 2017

Reprezentant Milanówka, Jan Kamiński, zdobył tytuł wicemistrza w Mistrzostwach Polski Seniorów we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego w ramach 10. Edycji Festiwalu Jeździeckiego w pod Poznańskim Baborówku, który odbywał się w dniach 30 czerwca - 2 lipca 2017 r.

Tym samym zawodnik z Milanówka nie tylko obronił tytuł z zeszłego roku (brązowy medal), ale jeszcze go poprawił, przegrywając jedynie z 4-krotnym olimpijczykiem, Pawłem Spisakiem. Sukces ten został odniesiony na koniu Senior, na którym Janek startuje już od 7 lat. Za to nasz 25-letni zawodnik był najmłodszym w całej stawce.

Jest to kolejny dobry start Janka w tym roku. Wcześniej odnosił już sukcesy na zawodach w Sopocie, Strzegomiu czy w Renswoulde (Holandia). Ciągła poprawa wyników i współpraca z najlepszymi trenerami w Europie (m.in. z mistrzem olimpijskim Andreasem Dibowskim) jest dobrym prognostykiem na przyszłość.

Za 4 tygodnie Janek startuje w zawodach w Belgii, a jego największym celem jest start za 3 lata na igrzyskach olimpijskich w Tokyo.

« Wróć do listy aktualności