Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  Aktualności»  Kalendarz wydarzeń

Wydarzenia

Wystawa Batików milanowskich artystów

11.05.2017, Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim, ul. Spółdzielcza 9 19:00, Kultura - Wystawa

Centrum Kultury Grodzisk Mazowiecki, Stowarzyszenie Razem dla Milanówka oraz Centrum Środowisk Twórczych Willa Waleria serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy batików artystów związanych z Milanówkiem, który odbędzie się w dniu 11 maja 2017 r. (czwartek) o godz. 19:00 w foyer kina Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim (ul. Spółdzielcza 9).

Na wernisażu zostaną zaprezentowane dzieła autorstwa Olgi Cieślak, Ewy Januszewskiej, Ignacego Łodzińskiego, Katarzyny Przyweckiej, Wiktorii Stankiewicz-Władimirow i Edyty Topolskiej.

Propagatorką batiku, zapomnianej techniki zdobienia tkanin, jest Olga Cieślak. Od kilku lat prowadzi letnie plenery batikowe, organizowane przez Stowarzyszenie Razem dla Milanówka.

Dołączyło do niej kilkoro innych artystów, którzy uznali, że batik nie jest techniką wyłącznie użytkową, lecz daje możliwość pełnej, artystycznej wypowiedzi tak, jak techniki malarskie, czy graficzne.

Pomysł wspólnej wystawy powstał na przełomie 2016 i 2017 roku. Każdy z artystów pracował nad swą ekspozycją indywidualnie. Efekt końcowy był niespodzianką i zaskoczeniem dla wszystkich.

Więcej informacji:

« wróć do listy wydarzeń


Wersja do druku