Strona milanowek.pl wykorzystuje do działania pliki cookies. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na ich używanie. Dowiedz się więcej »

[X] Zamknij
Strona główna »  »  

Pytania do Burmistrza

Prosimy, aby zadawane przez Państwa pytania dotyczyły bieżących kwestii związanych z funkcjonowaniem miasta.

Zadawane w tym trybie pytania nie powinny:

  • dotyczyć kwestii, których wyjaśnienie jest możliwe w innym przewidzianym do tego celu trybie (m.in. w trybie dostępu do informacji publicznej, w trybie skargowym itp.),
  • zawierać treści uznawanych powszechnie za wulgarne lub obraźliwe,
  • zawierać treści reklamowych lub promocyjnych,
  • pełnić roli polemiki prowadzonej w odniesieniu do wcześniej zadawanych pytań.

Odpowiedzi na pytania udzielają z upoważnienia burmistrza kierownicy referatów Urzędu Miasta i jednostek organizacyjnych Gminy. W sprawach najistotniejszych odpowiedzi udziela bezpośrednio burmistrz. Dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo odpowiedź w możliwie najkrótszym terminie, nie przekraczającym 14 dni.

Ze względu na brak możliwości edycji tekstu, prosimy o nieumieszczanie danych osobowych oraz teleadresowych w zadawanym pytaniu, jeśli nie wyrażają Państwo zgody na ich publikację.


« Wróć do listy kategorii

Pytanie 24-10-2006, Andrzej
Czy ma Pan wpływ na regulację świateł na Królewskiej?Skrzyżowanie przy Biedronce posiada beznadziejnie zsynchronizowane światła, w wyniku czego co rano- korek sięga ul. Staszica, podczas gdy od strony Piłsudskiego czekają raptem 2-3 auta. Nie jest to tylko kwestia oczekiwania, lecz również bezpieczeństwa.Wyjazd z południowej części Staszica w lewo lub na wprost wiąże się każdorazowo z bardzo realną grożbą zderzenia z autami pędzącymi w stronę Grodziska, skutecznie zasłoniętymi porzez kolumnę stojących w korku samochodów. Żeby sprawdzić, że można wyjechać, trzeba znależć się praktycznie na przeciwległym pasie jezdni; skutki oczywiste. Mam nadzieję, że zainteresuje się Pan Burmistrz tą sprawą z poważaniem , zainteresowany własnym bezpieczeństwem
Odpowiedź
Szanowny Panie
Ulica Królewska jest drogą wojewódzką, a zarządza nią Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie. W ostatnich latach, na wniosek Urzędu Miejskiego w Milanówku, odpowiednia służba MZDW kilkakrotnie przeprowadziła badania natężeń ruchu na skrzyżowaniu ulic Królewska, Piłsudskiego, Nowowiejska. Na podstawie wyników tych badań zostały określone zostały optymalnie dla natężeń ruchu występujących na skrzyżowaniu cykle sygnalizacji. Jednak, ze względu na znaczne natężenie ruchu panujące na skrzyżowaniu, nie można zapewnić całkowitej płynności ruchu. W zależności od pory dnia, na skrzyżowaniu powstają okresowe zahamowania na poszczególnych wlotach. Poprawy sytuacji można spodziewać się wraz z wybudowaniem autostrady A2 lub obwodnicy Milanówka, które przejmą ruch tranzytowy, odciążając tym samym ulicę Królewską w naszym mieście.

Z poważaniem
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki
do góry strony
Pytanie 19-10-2006, Vax
Szanowny Panie Burmistrzu, czy cos wiadomo z obwodnica drogi nr 719- proponowana przez Milanowek i Brwinow bo na stronie internetowej grodziska jest info., ze Burmistrz Grodziska 26 października podpisuje porozumienie z marszalkiem woj. mazowieckiego w sprawie obwodnicy zachodniej i poludniowej? Czy wniosek jest taki, trasa obwodnicy poludniowej jednak przetnie polesie Milanówka? Pozdrawiam.
Odpowiedź
Szanowny Panie,
W informacji zamieszczonej na stronie internetowej Grodziska oraz weWspólnym Powiecie (nr 7 z października 2006 r.) aczkolwiek mowa jest oobwodnicach to wspomniane porozumienie pomiędzy Burmistrzem GrodziskaMazowieckiego a Marszałkiem Województwa dotyczy obwodnicy zachodniej tj.drogi 579 prowadzącej ruch z Błonia w kierunku Siestrzeni i Radziejowic.Południowa obwodnica Grodziska Mazowieckiego na konfliktowym odcinkuprzebiegającym przez teren Milanówka jest nadal na etapie poszukiwaniakompromisowych rozwiązań. W listopadowym numerze "Wspólnego Powiatu ukażesię sprostowanie do artykułu "Obwodnicą do Grodziska".

Z poważaniem
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki
do góry strony
Pytanie 18-10-2006, Dorota Wilk
Dzień dobry Panie Burmistrzu, Zwracam się do Pana z pytaniem, które z pewniością było Panu zadawane wiele razy, a mianowicie chodzi mi o budowę obwodnicy która ma iść przez południową część Milanówka. Czy odchodzi się od planu budowy tej obwodnicy w części południowej Milanówka? Czy jednak obwodnica tam powstanie? Pytanie moje zadaję ponieważ jestem zainteresowana kupnem działki i na dzień dzisiejszy mam mały mętlik w głowie ponieważ dowiedziałam się w U.M.- Grodziska że taka obwodnica powstanie. Nie wiem jednak jakie jest stanowisko Miasta Milanówka bo z tego co czytam na forum to się od tego odchodzi. Uprzejmie proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję. Pozdrawiam, Dorota Wilk
Odpowiedź
Szanowna Pani Doroto,
Istotnie, plan budowy obwodnicy budzi żywe zainteresowanie i pytanie takie zadawano już wiele razy. Pozwoli więc Pani, że zacytuję tu moją poprzednią odpowiedź w tej sprawie: Obwodnica drogi wojewódzkiej 719 przez południową część Milanówka przewidziana była w nadal obowiązującym Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Milanówka z 1998 r. Natomiast miejscowy plan ogólny zagospodarowania przestrzennego miasta Milanówka, w którym pokazany był przebieg obwodnicy w południowej części miasta, utracił moc obowiązującą z mocy ustawy w dniu 31.12.2002 r. Obecnie, na podstawie uchwały Rady Miasta Nr 306/XXVII/05 z dnia 27 września 2005 r. podjęliśmy pracę nad zmianą studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta, w której przewidziane jest opracowanie szczegółowego projektu przebiegu obwodnicy. Została opracowana wstępna koncepcja przebiegu obwodnicy po terenach północnych miasta w nawiązaniu do układu komunikacyjnego sąsiednich gmin. Wstępna koncepcja projektowanej pónocnej obwodnicy Milanówka została zamieszczona na stronie internetowej miasta. W odpowiedzi na zawiadomienie Marszałka Województwa Mazowieckiego o podjęciu uchwały o przystąpieniu do sporządzenia Planu Zagospodarowania Przestrzennego Obszaru Metropolitarnego Warszawy złożony został wniosek o zmianę przebiegu obwodnicy drogi wojewódzkiej Nr 719 na terenie miasta Milanówka dołączając koncepcję nowej trasy. Po opracowaniu jej szczegółowego przebiegu będziemy wnioskować o zmianę Planu Zagospodarowania Przestrzennego Województwa Mazowieckiego w zakresie przebiegu trasy. Przesądzeń na temat przebiegu obwodnicy należy spodziewać się dopiero w momencie zaopiniowania przez władze wojewódzkie tego wniosku. Jak wynika z powyższego władze Milanówka konsekwentnie dążą do usunięcia obwodnicy z terenów przyrodniczo i krajobrazowo cennych, wskazanych dla zabudowy ekstensywnej oraz również częściowo zainwestowanych i przeniesienie jej na tereny mniej wrażliwe pod względem krajobrazowym, które i tak znajdą się w rejonie oddziaływania autostrady A-2. Niestety, nie wszystkie decyzje w tej sprawie leżą w mojej gestii toteż nie mogę obecnie podać wiarygodnego terminu rozstrzygnięcia tego problemu.

Z poważaniem
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki
do góry strony
Pytanie 12-10-2006, Elżbieta
Ponieważ odpowiedź jest mało konkretna więc jeszcze raz pytam kiedy zostaną zasypane doły na ulicy Długiej na odcinku od nr 14 do nr 10a.
Odpowiedź
Szanowna Pani,
Ulica Długa została wyrównana na odcinku nieutwardzonym. Obecnie nie ma dołów, ale w przypadku powstania nierówności na skutek wód opadowych, zostanie wysypany tłuczeń, który zwiększy nośność drogi i spowoduje większą trwałość nawierzchni.

Z poważaniem
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki
do góry strony
Pytanie 08-10-2006, Andrzej
Szanowny Panie Proszę o informację dotycząca terminu rozpoczęcia inwestycji- zwiazanej z utwardzeniem nawierzchni ul.Krasińskiego Pozdrawiam Andrzej- Okoń
Odpowiedź
Szanowny Panie,
Zgodnie z uchwalonym przez Radę Miasta Wieloletnim Planem Inwestycji na lata 2005 – 2013 przebudowa ulicy Krasińskiego na odcinku Kościuszki – Wojska Polskiego przewidziana jest na rok 2009.

Z poważaniem
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki
do góry strony
Pytanie 06-10-2006, Elżbieta
Witam i dziękując za odpowiedź z 12 września 2006 zmuszona jestem okazać swoje niezadowolenie i kolejny raz prosić o spowodowanie kontroli i poprawy stanu technicznego ulicy Długiej, pomiędzy ulicą Grudowską a Sosnową a szczególnie na odcinku od nr 14 do 10a, który jest w tragicznym stanie. Napisał Pan, że "stan jezdni jest kontrolowany na bieżąco i w przypadku stwierdzenia nieprzejezdności- podejmowane są prace naprawcze". Otóż na wspomnianym odcinku ulicy Długiej- bywało czasem wyrównywanie, które nie może poprawić sytuacji ponieważ są bardzo- głębokie doły. Dział Techniczny obiecywał na wiosnę wysypanie tłucznia ale skończyło się na obiecankach. Czy naprawdę znów trzeba czekać następnej wiosny i kolejnych roztopów, czy nie można naprawić tego odcinka chociażby jesienią,- kiedy niewielki deszcz powoduje, że nie można przejechać a tym bardziej- normalnie przejść.
Odpowiedź
Szanowna Pani,
W odpowiedzi na pytanie informuję, że do 16.10.2006 roku wykonane zostanie jesienne równanie drogi równiarką, a następnie zgodnie z wcześniej przekazanymi informacjami w zależności od stanu nawierzchni przeprowadzone zostaną stosowne prace naprawcze.

Z poważaniem
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki
do góry strony
Pytanie 05-10-2006, Kinga
Szanowny Panie Burmistrzu, Na ulicy Nadarzyńskiej przewidziany(po jednej strony ) jest robiony chodnik,chcialam dowiedziec sie czy po drugiej stronie też jest planowane układanie chodnika ,jezeli tak to kiedy to nastąpi?? Kinga
Odpowiedź
Szanowna Pani,
W ulicy Nadarzyńskiej przewidziany jest jednostronny chodnik dla pieszych. Spowodowane jest to zbyt małą szerokością działki gruntowej przeznaczonej na pas drogowy.

Z poważaniem
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki
do góry strony
Pytanie 04-10-2006, Agnieszka
Szanowny Panie Burmistrzu! Wracam do sprawy oświetlenia przy- ul.Ledóchowskiej.Nie bardzo rozumiem dlaczego do takiego samego słupa oświetleniowego,jak pozostałe na tej samej ulicy potrzebny jest inny projekt lampy???Taki sam słup jak pozostełe więc taka sama latarnia.Wygląda to- groteskowo-postawiono słup,który od kilku miesięcy stoi bezużytecznie,a 2 posesje toną w ciemnościach.A ciemno robi się coraz wcześniej,widno coraz- póżniej...Ale tej ostatniej kwestii chyba nikt nie zauważył.Przejeżdżałam- dzisiaj przez Milanówek o godz. 5 50-wiele osób podążało już do pociągu przez- miasto spowite w egipskich ciemnościach.Zarówno przy ul.Mickiewicza(Urząd- Miasta),jak przy głównej ulicy,ani w okolicach Dworca PKP nie świeciła się an i - j e d n a latarnia!!!!Więc może dyskusja o lampach jest w ogóle bezprzedmiotowa,skoro i tak te które są nie są włączane???Nie wspomnę o olbrzymich kałużach przypominających jeziora w większości punktów miasta.Pozdrawiam i oczekuję na odpowiedż.
Odpowiedź
Szanowna Pani,
Przedmiotowy słup nie jest słupem oświetleniowym lecz energetycznym i jest własnością Zakładu Energetycznego Warszawa – Teren. To właśnie ZEW-T wymaga wykonania projektu na dowieszenie do tego słupa oprawy oświetleniowej i linii elektrycznej oświetleniowej (tak jest również i w innych podobnych przypadkach). Bez tego nie wyrazi zgody na zawieszenie oświetlenia.W ubiegłym tygodniu zostały przestawione zegary sterujące oświetleniem ulic. Obecnie oświetlenie jest włączane 20 minut po zachodzie, a wyłączane 30 minut przed wschodem słońca. Skrócenie czasu świecenia lamp w okresie letnim jest stosowane w Milanówku od 2002 roku.

Z poważaniem
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki
do góry strony
Pytanie 28-09-2006, Andrzej
Szanowny Panie Burmistrzu Dziękuję za Pańską odpowiedź, która mnie nie satysfkcionuje. Odnosząc się do Pana wywodów na temat rangi ulicy Brwinowskiej muszę przyznać, że nie widzę żadnych różnic pomiędzy nią a ulicą Nadarzyńską, na której są zamontowane progi spowalniające (trzy), ostatni w ubiegłym roku. Co do znaków ograniczających prędkość do 50km/h, to sądzę że jest to krok w dobrym kierunku, chociaż ostatnio na ulicy Kościuszki (nadługim odcinku), pojawiły się znaki ograniczenia do 40 km/h. A ulica Kościuszki ma pewnie wyższą rangę komunikacyjną i pełni jeszcze Ważniejszą rolę ulicy zbiorczej. Pragnę również poinformować Pana, że nie jestem odosobnionym mieszkańcem, występującym o progi na ul. Brwinowskiej. Starania w tym kierunku czynili również mieszkańcy kompleksu budynków komunalnych Brwinowska 4/8. Może jednak da się Pań przekonać ? Pozdrawiam Andrzej Zwierzchowski Brwinowska 12A
Odpowiedź
Szanowny Panie,
Jak już informowałem Pana w odpowiedzi na zapytanie z dnia 7.09.2006r., progi spowalniające montowane są sporadycznie i to tylko w rejonach szczególnie narażonych na niebezpieczeństwo, jak okolice szkół, przedszkoli itp. Ulica Brwinowska nie należy do takich, stąd nie przewiduję budowy na niej progów. Progi na ulicy Nadarzyńskiej były montowane w okresie, kiedy Wydział Komunikacji Starostwa Powiatowego dopuszczał montowanie progów w ulicach gminnych również poza miejscami szczególnymi jw. Obecnie takich możliwości nie ma.Ograniczenie prędkości do 50 km/godz. ma uzasadnienie dlatego, że ruch pieszy na ulicy Brwinowskiej jest nieporównanie mniejszy niż na ulicy Kościuszki i przy tej prędkości pojazd będzie dobrze widoczny dla pieszych, jak również kierowca odpowiednio wcześniej zauważy pieszego.

Z poważaniem
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki
do góry strony
Pytanie 22-09-2006, Artur
Kłaniam się! Kontynuując zagadnienie infrastruktury ulicy Ledóchowskiej =>- vide pytanie Agnieszki z dn. 04/09/2006r. niniejszym proszę o rozwinięcie udzielonej odpowiedzi w przedmiocie oświetlenia. Cytat: --------------------- Kontynuacja budowy oświetlenia- ulicznego jest w planach Urzędu Miejskiego i zależy od stopnia zabudowywania jej domami mieszkalnymi. --------------------- Ulica Ledóchowska jest- ucywilizowana (zabudowana / zamieszkała) na jej końcu (posesje oznaczone numerami 18 i 20), niestety kompletnie nieoświetlona. Cytat: --------------------- Przedłużenie linii oświetleniowej będzie brane pod uwagę przy konstruowaniu budżetu na rok- 2007. --------------------- Chylę czoła przed dylematami natury budżetowej,- nie mniej pozwolę sobie zauważyć, że przy posesji nr 18 jest już postawiony słup- oświetleniowy z podwieszonymi kabelkami. Pozostaje li tylko montaż oprawy plus- żarówki. Zarykuję twierdzenie, że powyższe nie pociąga za sobą konieczności- poniesienia znacznych środków finansowych, a niewątpliwie ulżyłoby niedoli- „ciemności egipskich” mieszkańców posesji przy nr 18 jak też po- części mieszkańców przy nr 20. Proszę mi wierzyć, sezon jesienno-zimowy jeszcze- się nie zaczął, ciemno coraz wcześniej, parkowanie / lawirowanie autem co by w- cokolwiek nie uderzyć => uciążliwe, że nie wspomnę o pokonywaniu pieszo kilkuset- metrów całkowitych ciemności => trąca sceną z horroru. Z poważaniem. Artur- M.
Odpowiedź
Szanowny Panie !
Informuję Pana, że dowieszenie choćby jednej oprawy oświetleniowej na słupach będących własnością ZEW-T jest sprawą wymagającą uzgodnień i wykonania projektu. Koszt projektu dla jednej oprawy jest taki sam jak i dla kilkunastu, stąd proszę się nie dziwić, że taka dobudowa jest rozważana w kontekście możliwości budżetowych. Czasem warto poczekać na gęstsze zabudowanie ulicy i wykonanie dłuższej linii oświetleniowej. Są jeszcze ulice bez oświetlenia i tam trzeba skierować posiadane skromne środki finansowe. Tym nie mniej, w ramach projektu przyszłorocznego budżetu, rozważymy dobudowę oświetlenia w ulicy Ledóchowskiej.

Z poważaniem
Burmistrz Miasta Milanówka
Jerzy Wysocki
do góry strony


Wersja do druku